yükleniyor...
İSTANBUL - 104.0
ANKARA - 104.0
İZMİR - 104.0

radyonom.com sponsorluğundaki Can Gox Konserini Kaçırmayın!

radyonom.com sponsorluğundaki Can Gox Konserini Kaçırmayın!
Radyo D, Dream TV ve radyonom.com sponsorluğundaki Can Gox Konseri 21 Nisan Cuma Saat 22.00'da DOROCKXL'de!
radyonom.com sponsorluğundaki Can Gox Konserini Kaçırmayın!

Gerçek ismi Can Göksun olan, ancak müzik dünyasında Haydar Waits ya da daha popüler olan Can Gox ismiyle bilinen Türk müzisyendir. 1976 yılında dünyaya gelmiştir. Yaptığı müziği, Anadolu Blues olarak tanımlamaktadır. Birçok müzik otoritesince, sesi Cem Karaca'ya benzetilmektedir.

Can Gox, Gox isminin nereden geldiği sorulduğunda, Göksun soyadının kendince kısaltılmış sahne adı olduğunu belirtmektedir.

Müzik piyasasına atılmadan önce de, özel bir şirkette yöneticilik yaptığını, ancak hem müzik ile uğraşıp, hem de mesleki kariyerine devam etmesinin çok zor olduğunu belirterek, özel sektörden ayrıldığını anlatmaktadır. Drama Köprüsü, Neredesin Sen gibi geleneksel ezgiler taşıyan Anadolu müziklerini, kendi enstrümanları ve caz stilini yansıtarak oluşturduğu tınılarda yeniden seslendirmesiyle, eski ve yeni kültürel öğeler arasında köprü vaziyeti de görmektedir. Sahnede ve stüdyo çalışmalarında, Neşet Ertaş'ı, Cem Karaca'yı, Müslüm Gürses'i seslendirirken, Tom Waits, Bob Dylan gibi dünyaca ünlü sanatçılardan eserler de çalıp söylemektedir.

Can Gox, Doğa İçin Çal isimli gönüllük esaslı müzik projesinin ikinci çalışmasında da, videoya katılan sanatçılardan biri olmuştur. Can Gox, bazı televizyon dizilerinin müziklerini yaparak, çeşitli mekanlarda canlı performansını sergileyerek ve yurt çapında verdiği konserlerde şarkılarını seslendirerek yaşamını sürdürmektedir.

Radyo D, Dream TV ve radyonom.com facebook, twitter, instagram hesaplarını takip ederek, konser davetiyesi kazanabilirsiniz. 

Sevenleri için Can Gox Konseri radyonom.com sponsorluğunda DOROCKXL'de!

DİĞER HABERLER

Radyo D WhatsApp Hattı
0 (549) 204 0 104